1393/05/08
تاریخ بروزرسانی چهارشنبه
10 فرصت برتر بورس تحصیلی

10 فرصت برتر بورس تحصیلی برای بهترین دانشجویان بین المللی


اگر شما یک دانشجوی کوشا، با هدف و با انگیزه ای هستید، بهترین بورس های تحصیلی برای شما مهیا هستند. ما 10 مورد از معتبرترین برنامه های بورس های بین المللی را، برای دانشجویان بین المللی آماده کردیم.


الف) بورس های تحصیلی از بودجه دولتی


بورس های تحصیلی فولبرایت (Fulbright Scholarships)

برنامه بورس های تحصیلی فولبرایت، شاخص ترین برنامه مبادلات بورس بین المللی بین دولت آمریکا و 155 کشور جهان است. هر سال، حدود 1800  بورس تحصیلی فولبرایت به دانشجویان عالی خارجی تعلق می گیرد، آنهایی که به دنبال مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا در ایالات متحده آمریکا هستند. برنامه بورس تحصیلی فولبرایت بودجه کامل برای طول مدت تحصیل را فراهم می کند که شامل شهریه، کتاب های درسی، بلیط هواپیما، هزینه زندگی، و بیمه درمانی می شود.


بورس های تحصیلی چونینگ (Chevening Scholarships)

بورس های تحصیلی چونینگ شاخص ترین برنامه بورس  تحصیلی جهانی از طرف دولت بریتانیا است. هر ساله، این بورس های تحصیلی  به حدود 1000 دانش آموز فوق العاده از بیش از 130 کشور جهان تعلق می گیرند، آنهایی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان هستند. بورس های چونینگ، بورس های کاملی هستند که تمام شهریه را به طور کامل پوشش می دهند و همچنین مقرری ماهانه و انواع کمک هزینه برای مسافرت های بین المللی به بریتانیا یا از آن، را در برمی گیرد.


جوایز اندیور (Endeavour Awards)

جوایز اندیور، برنامه بورس تحصیلی رقابتی هستند که از سوی دولت استرالیا و مبتنی بر شایستگی است. این بورس ها فرصت هایی برای شهروندان از اقیانوس آرام، آسیا، خاورمیانه، کارائیب، اروپا و آمریکا برای انجام مطالعه، تحقیق و توسعه حرفه ای در استرالیا فراهم آوردند. این بورس تحصیلی هزینه های شهریه، مقرری ماهانه، کمک هزینه سفر، کمک هزینه اقامت و همچنین سلامت و بیمه مسافرتی را تامین می کند.


بورس های تحصیلی داد  (DAAD Scholarships)

وزارت امور خارجه آلمان، از طریق خدمات تبادل دانشگاهی آلمان طیف گسترده ای از بورس های تحصیلی ارائه می دهد که به دانش آموزان برجسته خارجی، فارغ التحصیلان، دانشجویان دکترا و پژوهشگران جوان و در مراحل اولیه از تمام رشته های تحصیلی و همچنین از زمینه های موسیقی، هنر و هنرهای نمایشی تعلق می گیرد. تامین هزینه ها در هر بورس تحصیلی متفاوت بوده، اما به طور کلی شامل پرداخت ماهیانه بر اساس سطح علمی صاحب بورس تحصیلی و ممکن است شامل هزینه های سفر، بیمه خدمات درمانی، بیمه حوادث و بیمه مسئولیت شخصی/ خصوصی هم شود. داد هر سال به بیش از هفتاد هزار دانشجو بورس اعطا می کند.


بورس های تحصیلی دولت سوئیس  (Swiss Government awards)

دولت سوئیس به بسیاری از دانشجویان خارجی، بورس تحصیلی می دهد. این بورسیه ها به دانش آموزان بین المللی از تمام رشته ها، این فرصت را می دهند که مطالعات کارشناسی ارشد و یا پژوهش خود را در یکی از دانشگاه های دارای بودجه دولتی و یا موسسه های به رسمیت شناخته شده در سوئیس، دنبال کنند. این بورس ها دارای مقرری ماهانه حدود 1600-1920 فرانک سوییس است. در هر سال، حدود 1000 درخواست پذیرش واجد شرایط پذیرفته می شوند. و تنها 1 نفر از هر 5 نفر (در کل حدود 200 نفر) موفق به دریافت بورس تحصیلی می شود.


بورس های تحصیلی ایفل Eiffel Scholarships))

برنامه بورس های تحصیلی ممتاز ایفل توسط دولت فرانسه تامین می شود و برای جذب دانش آموزان نخبه در خارج از کشور، راه اندازی شد، آنهایی که به دنبال مدرک کارشناسی ارشد، رشته های فنی و مهندسی و مدرک دکترا در فرانسه هستند. این برنامه شهریه را پوشش نمی دهد اما دارندگان بورس تحصیلی، کمک هزینه ماهیانه، هزینه های سفر، بیمه خدمات درمانی و احتمالا یک کمک هزینه ی اسکان دریافت می کنند. حدود 400 بورس تحصیلی جدید در هر سال اعطا می شود.


ب) بورس های تحصیلی از بودجه دانشگاهی


بورس های تحصیلی رودز (Rhodes Scholarships)

بورس های تحصیلی رودز به خواست  سیسیل رودز در سال 1902 تاسیس شده است، رودز قدیمی ترین و شاید معتبر ترین برنامه تحقیقات بین المللی در جهان است. بورس های تحصیلی رودز کمک هزینه تحصیلات تکمیلی هستند که برای کمک به دانشجویان استثنایی و بین المللی از کشورهای انتخاب شده در دانشگاه آکسفورد است. یک بورس تحصیلی رودز تمام هزینه دانشگاه، مقرری شخصی، بیمه خدمات درمانی، و بلیط هواپیما جهت رفت و برگشت را پوشش می دهد. یک کلاس از 83 دانشجو در هر سال تشکیل می شود.


بورس های تحصیلی گیتس کمبریج  (Gates Cambridge Scholarships)

بورس های تحصیلی گیتس کمبریج، بورس های کامل برای تحصیلات تکمیلی و پژوهش در هر موضوع موجود در دانشگاه کمبریج است. این بورسیه ها در اختیار همه دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشند. بورس تحصیلی گیتس کمبریج، هزینه کامل تحصیل در کمبریج را پوشش می دهد یعنی:  شهریه دانشگاه، کمک هزینه زندگی، بلیط هواپیما، و کمک هزینه برخی از بستگان است. سالانه حدود 100 دانشجو موفق به دریافت این بورس ها می شوند ( اگر چه تعداد دقیق آن ممکن است از سالی به سال دیگر تغییر کند).


ج) موسسات تامین مالی بورس های تحصیلی


بورس های تحصیلی بنیاد هاینریش بل  (Heinrich Böll Foundation Scholarships)

هر سال، بنیاد هاینریش بل، به حدود 1000 دانشجوی نمونه دوره کارشناسی، فارغ التحصیلان و دانشجویان دکترا از هر رشته و ملیت بورس تحصیلی اعطا می کند. آنهایی که به دنبال مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد خود  در دانشگاه ها، دانشگاه های علوم کاربردی و یا دانشگاه های هنر در آلمان هستند. این برنامه بورس تحصیلی کمک هزینه ای از 750 فرانک در هر ماه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 1000 فرانک در هر ماه برای دانشجویان دکترا فراهم می کند.


بنیاد کمک های مالی روتاری مطالعات جهانی  (Rotary Foundation Global study Grants)

بنیاد روتاری، فرصت های بورس تحصیلی از طریق کمک های مالی بنیاد جهانی روتاری ارائه می دهد که ممکن است برای تامین بودجه تحصیلی کارشناسی ارشد یک عضو یا نامزد باشگاه روتاری، در هر کشوری که در آن یک باشگاه روتاری وجود دارد (در حدود 70 کشور) مورد استفاده قرار گیرد.


برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره بورس تحصیلی ارتباط برقرار نمایید.